29

 ZEYDER GÖREV BAŞINDA

Zeytin sektöründe yaşanan sorunların çözümü amacıyla geçtiğimiz şubat ayında kurulan Zeytin Üreticileri ve Sanayicileri Derneği çalışmalarına devam ediyor. Kısa adı ZEYDER olan Zeytin Üreticileri ve Sanayicileri Derneği'nin, ikinci yönetim kurulu toplantısı Marmarabirlik Genel Müdürlük binasında gerçekleştirildi.
Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa'nın kurucu başkanlığında gerçekleşen toplantıda, kurucu yönetim kurulu üyeleri, derneğin üye sayısını artırmaya yönelik faaliyetlere en kısa zamanda başlanmasına karar verirken, bu kapsamda mayıs ayında bölge ziyaretlerine başlanması planlanıyor. Dernek, merdiven altı üretim ve sofralık zeytine teşvik verilmesi gibi konular başta olmak üzere, üretici ve sanayicinin sorunlarının çözümü için kamuoyu oluşturacak ve bu konuların resmi makamlarda takibini gerçekleştirerek sektörün geleceği için gerekli çalışmaları yürütecek. 
Derneğin kurucu yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluşuyor:
"Marmarabirlik'i temsilen Hidamet Asa, Uludağ Üniversitesi'nden Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Başar, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nı temsilen Hasan Gürses, Bursa Ticaret Borsası'nı temsilen İbrahim Özhan, Erdek Ticaret Odası'nı temsilen Özlem Sarı, Karacabey Ticaret Borsası'nı temsilen Mutlu Demir, Bandırma Ticaret Borsası'nı temsilen Halit Sezgin, Gemlik Ziraat Odası'nı temsilen Ali Çelik, Mudanya Ziraat Odası'nı temsilen Raif Döner."

Okunma Sayısı: 2144
resim