07

 

Odamızı ziyaret etmek amacıyla 15 yıl aradan sonra ilçemize gelen Sn. Hisarcıklıoğlu ve beraberinde Erdek Belediye Başkanı Sn.Hüseyin Sarı, Karesi Belediye Başkanı Sn. Yücel Yılmaz; ilçe Kaymakamı Sn. İsmail Karadaş,ilçe Emniyet Müdürü Sn. Erol Acar, Çevre il ve İlçelerden gelen saygıdeğer Oda/Borsa Başkanları , Belediye Meclis Üyeleri ,Erdek Ticaret Odası Meclisi, Kadın ve Genç Girişimcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Basın ve Muhtarların katılımları ile gerçekleşen toplantının ev sahipliğini üstlenen Erdek Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Özlem Sarı' nın davetlilere yaptığı 'Hoşgeldiniz' konuşması ile başladı.

Daha sonra söz alan Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmada TOBB camiası içerisine iki kadın başkana sahip olduklarını ve bundan büyük mutluluk duyduğunu belirtirken, kadın başkan ve meclis üyesi sayısının artması gerektiğini vurguladı. Hisarcıklıoğlu bu nedenle Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler kurullarını çok önemsediklerini belirtirken, kadın girişimcilerden genç kızlara girişimcilik konusunda rol model olmalarını istedi.

Erdek'in çok önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu bildiren Hisarcıklıoğlu, rahmetli işadamı Vehbi Koç'un da tüm yaz tatillerini Erdek'te geçirdiğini hatırlattı.Hisarcıklıoğlu 8. Ticaret ve Sektörel Şura'da Balıkesir'in bütün sorunlarını Oda Başkanı Sarı'nın bizzat Başbakan'a birinci ağızdan ilettiğini hatırlatarak, bölgenin meselelerinin çözümü için hepbirlikte çalışmaları gerektiğinin altını çizdi.

Okunma Sayısı: 2103
resim